Listovy koleje

Kounicova 46/48, 602 00 Brno; bloky C01, C02 a C03.
Areál na mapě / plánek areálu / kontakty / ceníky ubytování.

Areál kolejí nejblíže centru Brna (1019 lůžek) s jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji s lednicí a internetovou přípojkou a sociálními zařízeními a kuchyňkami společnými pro více pokojů. Na každém patře je sociální zařízení zvlášť pro ženy a muže a společná kuchyňka. Pouze na 1.PP není sociální zařízení vyhrazeno, proto je zde doporučeno ubytování pouze mužům.

Služby a společné místnosti

MístnostC01C02C03
PDF souborSklad prádla  2.PP
Studovna4.+5.NP2.+3.+5.NP3.+5.NP
Rýsovna 5.NP+ 6.NP
Stolní tenis3.NP 4.NP
Tělocvična+šatna2.PP
Klavír2.NP
Kolárna  2.NP
Pekárna 1.PP
Prádelna a sušárna 1.PP1.PP
Sušárna  6.NP
Popelárna  2.PP

Popis služeb naleznete zde. Klíče od společných místností si mohou ubytovaní studenti vypůjčit na vrátnici po předložení průkazů studenta.

K ukládání komunálního odpadu jsou určeny kontejnery ve 2.PP bloku C03. Na stejném místě jsou umístěny i nádoby na recyklovatelné odpady (PET, sklo, papír). Sběrné místo pro nebezpečné odpady (léky, baterie) je ve vstupu do budovy. Žárovky je možné odevzdávat na vrátnici.

Ve dvoře kolejí jsou tři hřiště s asfaltovým povrchem – jedno s vysokými sloupky (volejbal, badminton apod.) a dvě s nízkými sloupky (tenis, nohejbal apod.). Všechna hřiště jsou dostatečně velká a jsou opatřena čárami. Sloupky mají kladku; klíč od ní a síť je možné si půjčit na vrátnici. Služba je poskytována zdarma po předložení průkazu studenta.

V hale u vrátnice jsou prodejní automaty (bagety, nápoje). V budově kolejí je v provozu posilovna a klub Alterna.

Další služby

V hale u vrátnice C02 je k dispozici telefonní přístroj, prostřednictvím kterého mohou studenti bezplatně komunikovat s pracovníky KaM VUT.